KONYA İL BAŞKANLIĞI
 
 
Hasan ANGI
AK PARTİ KONYA
İL BAŞKANI
 
 
AK Bülten KONYA
   
 
  İL BAŞKANIMIZ MUSA ARAT'TAN 6 İLÇE ZİYARETİ... 10.03.2017
 
Bu Haberi Paylaş
Arkadaşına Gönder
Haberi Yazdır
 

               AK Parti Konya İl Başkanı Musa Arat, İl Başkan Yarımcıları Nurettin Akmeşe, Edip Emre Görgülügil, İl Kadın Kolları Başkanı Ayşe Lütfiye Poçanoğlu ve teşkilat mensupları, gün boyu Cumhurbaşkanlığı Sistemi Halk Oylaması’nda Konya’dan en yüksek EVET’i alabilmek Ilgın, Doğanhisar, Derbent, Hüyük, Beyşehir ve Derebucak'ta çalışmalara katıldı.

 İl Başkanı Musa Arat, daha önceki dönemlerde cumhurbaşkanlarının hatalarından halkın etkilendiği, birçok krize yol açtığı o dönemlerden Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi ile bu krizlerin önüne geçeceğini belirtirken; anayasa değişikliğinin gerekliliğini şöyle açıkladı; “Darbelerden kurtulma adına gerçekten ülkemizi geleceğe taşımak adına genç kardeşlerimiz, evlatlarımız ve torunlarımız için daha yaşanılabilir bir ülke bırakma adına bu anayasayı değiştirmeliyiz.”

 İl Başkanı Musa Arat, başkanlık sisteminin daha önceden Turgut Özal'ın Süleyman Demirel'in de savunduğu bir sistem olduğunu dile getirirken anayasanın değişecek 18 maddenin içerisinde hemen yürürlüğe girecek maddelerin olacağını söyledi. Özellikle HSK'nın değişmesi gerektiğini belirten Arat 'Gördünüz yargı sistemi önüne gelen dosyayı önce FETÖ'ye gönderiyor. Oradan gelen cevaba göre başlıyor doğramaya  böyle bir sistem kurulmuş. Sınav soruları çalınmış, insanlar belli merkezlere yerleştirilmiş ve öyle kurulmuş bir sistemle yargı tamamen FETÖ'nün emrine geçmiş. Şimdi onu düzeltiyoruz ve yargıyı bağımsızlaştırıyoruz.

 Bazı sözlerle milletin kafasını karıştırmaya çalışanların olduğunu belirten Musa Arat, beş artı beş toplam on yıl kesintisiz hizmet olacak. On yıldan sonra istersen dünyanın en iyi yöneticisi bile olsan seni emekli ettim diyen bu sistemin neresi diktatörlük. Bütün yetkiyi kullanan ama vatana ihanet dışında başka sorumluluğu olmayan bir makam... Bakarsanız Cumhurbaşkanımız fedakarlık ediyor. Hiç vatana ihanet ettim diyeni duydunuz mu? Dolayısıyla yeni sistemde Cumhurbaşkanı yaptığının hesabını verecek. Halkın iradesinin üstünde güç olmayacak.

 
 
AK PARTİ
KONYA İL BAŞKANLIĞI
Kadın Kolları Gençlik Kolları AKIM Yaşlılar Koordinasyon Merkezi Engelliler Koordinasyon Merkezi AkParti Siyaset Akademisi Kütüphane
ANA SAYFA     KURUMSAL     AKKADRO     AK SİTELER     İLETİŞİM
E-Bülten Üyeliği  
 
  Konya İl Başkanlığı: Bedir Mh. Çevreyolu Cd. No:139 SELÇUKLU/KONYA // 0 (332) 246 18 18 // [email protected]
Adalet ve Kalkınma Partisi - Konya İl Başkanlığı // © Copyright 2012 - Tüm hakları saklıdır.