KONYA İL BAŞKANLIĞI
 
 
Hasan ANGI
AK PARTİ KONYA
İL BAŞKANI
 
 
AK Bülten KONYA
   
 
  KARAPINAR'IN YENİ İLÇE BAŞKANI MEHMET YAKA... 10.01.2012
 
Bu Haberi Paylaş
Arkadaşına Gönder
Haberi Yazdır
 

Adalet ve Kalkınma Partisi(AK Parti) Konya İl Teşkilatı’nın ilçe kongreleri devam ediyor. İl Teşkilatı, Karapınar İlçe Başkanlığı’nın kongresini de gerçekleştirdi.

Karapınar’da yeni başkan Mehmet Yaka…

4. Olağan AK Parti Karapınar İlçe Kongresi, Karapınar Belediyesi Düğün Salonu’nda yapıldı. Yoğun katılımın olduğu kongreye AK Parti Konya İl Başkanı Ahmet Sorgun, AK Parti Konya Milletvekilleri Prof. Dr. Cem Zorlu ve Ayşe Türkmenoğlu, AK Parti Burdur Milletvekili ve Konya Koordinatörü Bayram Özçelik, 23. Dönem AK Parti Konya Milletvekili Ali Öztürk, AK Parti Konya İl Başkan Yardımcıları ve İl Yönetim Kurulu Üyeleri, belediye başkanları, yeni ve eski ilçe başkanları, il genel meclis üyeleri, çok sayıda partili ve STK temsilcileri katıldı. Tek liste ile gidilen ilçe başkanlığı seçimi sonucunda Mehmet Yaka, tüm delegelerin oyunu alarak AK Parti Karapınar İlçe Başkanı seçildi.

Sorgun; “Ne söylediysek yaptık”

Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından kongrede protokol konuşmalarına geçildi. Kongrede konuşan Adalet ve Kalkınma Partisi(AK Parti) Konya İl Başkanı Ahmet Sorgun, 2002’den bu yana partiye ve ülkeye hizmet eden tüm ilçe teşkilat mensuplarına teşekkür etti. Başkan Sorgun şunları söyledi; “Yapabileceğini söyle, söylediğini yap. AK Parti’nin siyaseti budur. Bir şey söylediysek mutlaka yapmışızdır. Zaten Türkiye’nin dört bir yanına gidin. İktidarımızın yaptıklarını görürsünüz. Bizler asla doğrudan sapmadık. Doğru bildiğimizi yaptık ve yapmaya da devam edeceğiz.”

Sorgun; “Kongrelerimiz düğün havasında”

Devam eden ilçe kongreleri hakkında da konuşan AK Parti Konya İl Başkanı Ahmet Sorgun, kongrelerin demokrasi şöleni ve düğün havasında geçtiğini dile getirdi. Bugüne kadar 20 ilçe kongresi yaptıklarını bugün de 21.’sini gerçekleştirdiklerini hatırlatan Başkan Sorgun; “Bugün itibari ile 21. İlçe Kongremizi yapıyoruz. Kongre mi yapıyoruz yoksa düğün mü belli değil. Kimse liste yarıştırmıyor, kimse kavga ya da hesap peşinde değil. Tüm kongrelerimizi büyük bir nezaket ve nezahet ile yapıyoruz. Bu anlayış bizim de sorumluluğumuzu arttırıyor” diye konuştu. Karapınar’ın geçmişte çöl olarak anımsandığını ancak günümüzde yapılan çalışmalar ve hayata geçirilecek hizmet ile projeler sayesinde enerji merkezi haline geleceğinin altını çizen Sorgun, Karapınarlılardan geleceğin Karapınar’ına hazır olmalarını da istedi.

Zorlu; “AK Parti ile Türkiye bir çığır açtı”

AK Parti Konya İl Başkanı Ahmet Sorgun’un ardından kürsüye gelen AK Parti Konya Milletvekili Prof. Dr. Cem Zorlu da Türkiye’nin 9 yıl öncesi ile bugünü karşılaştırdı. Zorlu; “AK Parti ile Türkiye bir çığır açtı. Ekonomide, siyasette, sosyal hayatta büyük bir kalite söz konusu. Bu sayede de AK Parti’ye büyük bir sevgi ve destek var. Bu, hizmet etmedikçe ya da milletini düşünmedikçe olacak bir şey değil. Bu havanın devamı için teşkilatlarımızın her daim diri ve canlı olmaya devam etmesi şart. Bunu da kongrelerle, teşkilat içi çalışmaları ile ve birtakım faaliyetlerle yapmanın gayretindeyiz. Daha önce olduğu gibi bundan sonra da tek amacımız da milletimize hizmet etmektir” dedi.

Türkmenoğlu; “Bizler artık kendimizle yarışıyoruz”

AK Parti’nin diğer partilerle değil kendisi ile yarıştığını dile getiren AK Parti Konya Milletvekili Ayşe Türkmenoğlu, yapılan hizmetlerin üzerine daha büyük yatırım ve projeler kazandırılması için çalıştıklarını söyledi. Türkmenoğlu; “Bizler artık diğer partilerle değil; kendimizle yarışıyoruz. Daha önce yaptığımız yatırım ve hizmetlerden daha büyüğünü hayata geçirmenin gayretindeyiz. Geleceğin Türkiye’si daha büyük daha güçlü ve daha müreffeh olacak. Buna herkesin inanmasını istiyorum” şeklinde konuştu.

Özçelik; “İnsanımıza yakışır siyaset yapma gayretindeyiz”

4. Olağan AK Parti Karapınar İlçe Kongresi’ne katılan AK Parti Burdur Milletvekili ve Konya Koordinatörü Bayram Özçelik, Türkiye’de siyasetin AK Parti iktidarı ile birlikte itibar kazanmaya başladığının altını çizdi. Bayram Özçelik konuşmasının devamında ise şunları söyledi; “Yoğun bir gayretin içindeyiz. Türkiye’de siyaset yaparken milletimize yakışır bir anlayışı oturtmaya çalışıyoruz. Bizden sonra siyaset yapacaklara da örnek olmak için ne gerekiyorsa yapıyoruz. Ancak ülkedeki değişime ayak uyduramayan ya da değişime direnen karanlıkta yaşamayı ve ülkeyi karanlığa boğmayı yeğleyen bazı kesimlerden de ülkeyi temizlemeye çalışıyoruz. Bu mücadelemiz pislikleri halının altına süpürmek değil halının altındakini gösterme ve temizleme biçimindedir. Bu mücadeleden de asla vazgeçmeyeceğiz.”

Öztürk; “Fransa Türkiye’nin gücünün farkına vardı”

23. Dönem AK Parti Konya Milletvekili Ali Öztürk ise konuşmasında muhalefeti eleştirdi. Muhalefetin ve daha önceki iktidarların belirli bir planı ve hedefi olmadığı için inişli çıkışlı bir siyaset anlayışı yürüttüğünü dile getiren Öztürk konuşmasını şöyle sürdürdü; “Geçmiş iktidarları ve şimdiki muhalefet hep kırlangıç siyaseti yaptı. Nedir kırlangıç siyaseti? Akşam başka bir şey söyleyip sabah çark etme. Niye öyle bir anlayış benimsediler? Çünkü plan ve istikrarları yoktu. Ancak AK Parti’nin büyük hedefleri ve belirli planı var, istikrar var. Milletimiz bu yüzden bu kadar destek veriyor.”

 
 
AK PARTİ
KONYA İL BAŞKANLIĞI
Kadın Kolları Gençlik Kolları AKIM Yaşlılar Koordinasyon Merkezi Engelliler Koordinasyon Merkezi AkParti Siyaset Akademisi Kütüphane
ANA SAYFA     KURUMSAL     AKKADRO     AK SİTELER     İLETİŞİM
E-Bülten Üyeliği  
 
  Konya İl Başkanlığı: Bedir Mh. Çevreyolu Cd. No:139 SELÇUKLU/KONYA // 0 (332) 246 18 18 // [email protected]
Adalet ve Kalkınma Partisi - Konya İl Başkanlığı // © Copyright 2012 - Tüm hakları saklıdır.