2018-11-22 13:37:39

İL GENÇLİK KOLLARI DANIŞMA MECLİSİ GERÇEKLEŞTİRİLDİ

AK Parti İl Gençlik Kolları Danışma Meclisi Toplantısı düzenlendi.

AK Parti İl Gençlik Kolları Danışma Meclisi Toplantısı düzenlendi. Programa Genel Merkez Gençlik Kolları Başkanı Ahmet Büyükgümüş, Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu ve çok sayıda partililer katıldı.

AK Parti İl Gençlik Kolları Danışma Meclisi Toplantısı düzenlendi. Selçuklu Kongre Merkezi’nde düzenlenen toplantıya katılım oldukça yoğundu. Toplantıda konuşan Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, toplantının Konya'ya ve Türkiye'ye hayırlar getirmesini temenni ederek başladı. Kasapoğlu, 31 Mart 2019 seçimlerinin önemine vurgu yaparak, "Türkiye'nin bütün şehirleri emin ellerde olmalı" dedi.

AK Parti Konya İl Gençlik Kolları Danışma Meclisi Toplantısına katılan Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, Konya'ya ve Türkiye'ye hayırlar getirmesini temenni ederek başladı. Daha sona salonda bulunan gençlere seslenen Kasapoğlu, "Malumunuz Konya hareketimizde en önemli şehrimiz. Bu hareketin meşalesini yıllar önce Konya'da yakan Prof. Dr. Necmettin Erbakan hocamızı rahmetle, minnetle yad ediyorum. Değerli gençler, sizler gündelik hayatın koşuşturmasını bir kenara bırakarak sorumluluk almayı tercih eden örnek şahsiyetlersiniz. Bu genç yaşlarınızda kişisel çıkarlarınız için çalışmaktansa ülkenize hizmet etmeyi gaye edindiniz. Milletin dertleriyle dertlenmekle kalmayıp biraya gelen, gayret gösteren ve çözüm üreten siz gençlerle gurur duyuyoruz. Sizlerin bu gayretleri, bu heyacanı, bu coşkusu ülkemizin geleceği adına bizleri daha inançlı ve coşkulu kılıyor. Allah yolunuzu açık etsin. Türkiye'nin gelecek hedeflerini gerçekleştirmek adına taşımakta olduğunuz tarihi misyonun hakkını vermeyi de nasip etsin Rabbimiz" şeklinde konuştu.

Danışma meclisi toplantılarının şehri ve ülkeyi mamur kılmak için önemli ve kritik toplantılar olduğunu dile getiren Bakan Kasapoğlu, "Bu toplantılar öncelikle teşkilat mensuplarımızın bir araya gelmesine vesile olması bakımından büyük ehemmiyet taşır. AK Parti mensupları kendilerini ülkeye hizmete adamış büyük bir ailenin fertleridirler. Bir araya geldiğimizde gündemimiz daima Türkiye'dir, Türkiye'nin meseleleridir, milletimizin istikbalidir. Bizim önceliğimiz milletimizin mutluluğu, ülkemizin istikrarı, adımlarımızın devamlılığıdır. Bizim gündemimiz her zaman Türkiye'nin nasıl daha iyi yerlere getirilebileceği, insanımıza hizmet standardının nasıl daha yükseklere taşınacağıdır. AK Parti'nin vizyonunu belirleyen temel unsur milletimizin beklenti ve ihtiyaçları, insanlarımızın gelecek için kurduğu güzel hayallerdir. Bizim her buluşmamızda heyecan verici projeler, esaslı stratejiler ve meselelerin çözümüne dair yol haritalarını çıkartır" ifadelerini kullandı.

31 Mart 2019'un çok önemli bir milat olduğunu kaydeden Bakan Kasapoğlu, "Ben bu tarihte sizlerin büyük bir destan yazacağına da eminim. Türkiye'nin bütün şehirleri emin ellerde olmalı. Bunun için bütün varlığınızla gayret göstermeye, çalışmaya var mısınız? Bu yolda hepinize muvaffakiyetler diliyorum. Sizler gecenizi gündüzünüze katarak en güzel şekilde, gönül belediyeciliği yolunda, milletimizi daha güzel çıtalara daha güzel hedeflere taşımak için çalışacaksınız. Bu çalışmada biz de sizlerin her daim yanınızda olacağız. Rabbim yolumuzu hayırlı eylesin, açık eylesin. Toplantımız güzel yarınlarımız için güzel bir başlangıç olsun inşallah" diye konuştu.

AK Parti İl Başkanı Hasan Angı, “Medeniyetimizin akışı içinde 14 Ağustos 2001 tarihinde isimleşen bu kutlu yürüyüş millete sevdasının gereğini yapıyor. Geriye dönüp baktığımız zaman yüzyıllar boyu dünyada adaleti temsil etmeye çalışan bir neslin temsilcileriyiz ve geleceğimizde çok daha umutluyuz. Sebebi ise sizin gibi çok değerli gençlerle bu yolda birlikte yürüyoruz. Dünün gençleri bugünün yöneticileri… Sayın Genel Başkanımız bu kutlu yürüyüşü başlatırken insanı yaşat ki devlet yaşasın ilkesini temel eksen almıştır. Dünyadaki zulme karşı dur diyebilen çok daha özgür. Çok daha adil bir dünyanın kuruluşuna doğru yürüyoruz” dedi. 

DİĞER SİTELERİMİZ