2020-10-12 07:02:02

AK PARTİ KONYA’DA KARATAY VE MERAM KONGRELERİ YAPILDI

AK Parti Konya İl Başkanlığı 7. Olağan Kongre süreci Karatay ve Meram ilçe kongreleriyle devam etti.

AK Parti Konya İl Başkanlığı 7. Olağan Kongre süreci Karatay ve Meram ilçe kongreleriyle devam etti.

AK Parti Konya İl Başkanlığı’nda 7. Olağan süreci sosyal mesafe – maske - hijyen kurallarına uyularak yapılmaya devam ediyor. Karatay ve Meram ilçe kongresi sıkı önlemler alınarak gerçekleştirildi. Karatay’da Mehmet Genç Meram’da Mustafa Dolular yeniden başkan seçildi.

AK Parti Karatay İlçe Başkanı Mehmet Genç, “Bugüne kadar hep birlikte büyük işler başardık. Davamıza karşı sevgimiz, heyecanımız ve umutlarımız hiç tükenmedi. Sayın Cumhurbaşkanımızın ‘ Bırakın, ganimet peşinde, fâni olanın peşinde başkaları koşsun. Biz, dava taşını gediğine koymanın derdinde olacağız’ sözünde de bahsettiği gibi bizler bu davanın derdindeyiz, dertlenmeye de devam edeceğiz. Bizi biz yapan değerler, geçmişi unutmadan yarına yılmadan yürümektir. Hakkı gözetip millete hizmetkâr olmaktır. Bu sebeple söylenmemiş sözlerimiz, birden fazla hayalimiz var. Kısacası kat etmemiz gereken çok yolumuz var. İnşallah bu büyük teşkilatın her bir ferdi olan sizlerin; Ana Kadememizin, kadın Kollarımızın ve Gençlik kollarımızın gayretleri ile çok büyük başarılara imza atacağız” ifadelerine yer verdi.

AK Parti Meram İlçe Başkanı Mustafa Dolular, “Partimiz 2001 yılında Liderimiz Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde ülkenin bahtına doğan güneş gibi doğmuş ve o gün liderimiz hiçbir şey eskisi kadar olmayacak demişti. Bugün ülkemiz dünyada söz sahibi bir konumda, bugün milletimiz layık olduğu hizmetleri en iyi şekilde almakta, bugün liderimizin diktiği sancağın gölgesi dünyaya uzanıyor. Artık herkes biliyor ki Türkiye bölgesinde ve gönül coğrafyasında aktif, etkili ve güçlü bir konumdadır” dedi.

Karatay Belediye Başkanı Hasan Kılca, “AK Parti 14 Ağustos 200’de yani 19 yıl önce Türkiye’ye ve aziz millete hizmet etmek için çıktığı bu yolda tüm engelleri aşmış; yolundan ve değerinden gram şaşmamıştır.19 yılda girdiği bütün seçimlerden de birinci parti olarak çıkmayı başaran AK Parti, Türkiye’de değişimin, dönüşümün ve reformların yegane adresi olmuştur. Bu gayrete ve kıymetli emanete sahip çıkmak adına her türlü çapayı göstermek için çalışıyoruz. Amacımız ilçemizin huzuruna ve rahatına katkı sağlamak, hemşerilerimize hizmetkar olmaktır.” dedi.

Meram Belediye Başkan Vekili Ahmet Melih Güçlü, “Meram Belediyesi yönetimi ve meclisi olarak, görevi devraldığımız günden bu yana parolamız ise “Gönül Belediyeciliği” oldu. ‘Gönül Belediyeciliği’ öyle alalade bir kavram değildir. Muhteviyatı geniş, derinliği olan bir kavramdır. Öyle üzerine düşeni yapmadan vatandaşların arasına katılmak ve gülücükler dağıtarak prim yapmaya çalışmanın adı değildir. Temelinde  hayatlara dokunacak hizmetleri üretme ideali vardır. Kırmadan, incitmeten, üzmeden, insana yukarıdan bakmadan, memnuniyetine ya da memnuniyetsizliğini odağa alıp insanına hizmetkar olmanın adıdır, Bir ilçeyi bir şehri birlikte yönetmenin onlarla hemhal olmanın çabasıdır. Hemşehrilerimizin gönlüne, üzerimize düşenin en iyisini yaparak girmektir “Gönül Belediyeciliği”  Aynı zamanda meclisinle, teşkilatınla, personelinle bir olup bir sinerji oluşturabilmenin çabasıdır” ifadelerini kullandı.

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, “Bu dönem en çok ifade ettiğimiz şey, uyum, birlikte çalışmak, şehrimizi değiştirmek, dönüştürmek. Konya 2023’e büyük bir hazırlık yapıyor. İnşallah 2023’e geldiğimizde metrosu olan, banliyösü tamamlanmış, raylı sistem hatlarını artırmış, başta Karatay Sanayi ve Eski Sanayi olmak üzere kentsel dönüşümde çok önemli mesafe elde etmiş ve en önemlisi şehrin kalbinde değişimi başarmış bir Konya'ya ulaşmak istiyoruz. Bu değişimi ortaya koymak adına Mevlana Çarşısı ve Altın Çarşı'da çok önemli bir süreci tamamlamak üzereyiz. Mevlana Çarşısı'nda yüzde 100 mutabakat sağladık. İnşallah önümüzdeki haftalarda o kütlenin ortadan kalktığına hep birlikte şahitlik edeceğiz. Altın Çarşı'da da yüzde işlemler 80 tamamlanmış durumda. Yine Karatay Belediyemiz ile birlikte Mevlana Türbesi arkasında önemli bir projeyi hayata geçiriyoruz. Bunları yaparken kendimizi çok güçlü hissediyoruz. Çünkü tüm teşkilatlarımız arkamızda kaya gibi sapasağlam duruyorlar. Sizden aldığımız enerjiyle, güçle, hemşehrilerimizin desteği ile Konya'yı büyük bir değişime hazırlıyoruz.” İfadelerine yer verdi.

AK Parti Konya Milletvekili Orhan Erdem, “AK Parti ile Türkiye’nin ufku ve çehresi değişti. Biz Türk milleti olarak yıllardır yüz ölçümümüzün 783 metre kare olduğunu bilir sessiz sedasız AK Parti hükümetlerinin hiçbir şeye dokunmadan yürüttükleri politikaları izlerdik. Aslında bir mavi vatanımız olduğunu vurgulu bir şekilde olduğunu AK Parti döneminde gördük. Şu anda Doğu Akdeniz’de ciddi bir mücadelenin içinde bunun için varız. Bu attığımız adımlar 50 yıl sonrasının adımlarıdır. Bu bir kararlılık ve güç gerektirirdi Recep Tayyip Erdoğan’ın liderliğinde güçlü adımlarla ilerliyoruz” dedi.

AK Parti Konya Milletvekili Selman Özboyacı, “Kongreler her zaman AK Parti için çok büyük önem arz etmiştir çünkü bizler için kongreler demek yenilenme, tazelenme demektir. 19 yıllık milletimize hizmet serüvenimizde bugün geldiğimiz noktada hala dipdiri, capcanlı büyük kalabalıklar içerisinde kongre yapıyor olmak gerçekten bugüne kadar zannediyorum başka bir partiye nasip olmamıştır” dedi.

AK Parti Konya İl Başkanı Hasan Angı “Güçlü bir teşkilatız çünkü liderimiz güçlü. Güçlü bir iktidarımız var başında yine Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan var. Geçen hafta Liderimiz Genel Başkanımız Recep Tayyip Erdoğan önderliğinde Konya Şehir Hastanesi’nin açılışını gerçekleştirdik. Bu ve buna benzer devasa yapılan yatırımları görmeyenler de var ve bu yapılanlara hareket edebiliyorlar. Hareket boyutunu geçip iftiraya giden pek çok şeyi muhalefet partisinin genel başkanının ağzından bile duyabiliyoruz. Bu ülke hamd olsun ki Sayın Recep Tayyip Erdoğan gibi bir lider ile yönetiliyor. Ülkenin bekası adına kaygı duydukları anda Cumhur İttifakı olarak Sayın Devlet Bahçeli ile önce millet ve memleket deyip her türlü meseleyi ülkemizin geleceği adına birlikte hareket ediyorlar. ” ifadelerini kullandı.

19 yıl önce AK Parti’nin kuruluşuyla ülkemizin, milletimizin yıllardır özlemle, hasretle beklediği tarihimizin en güçlü siyasi hareketine kavuştuğunu vurgulayan Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, “Bugün; Türkiye’nin en güçlü partisi olarak, tarihi yürüyüşümüze kararlılıkla devam ediyoruz. Konya hak ettiği devrim niteliğindeki projelere, yatırımlara, eserlere AK Parti’yle kavuştu, yenilerine kavuşmaya devam ediyor. Biz son seçimlerde “samimiyet, gayret ve tevazu” dedik. Biz hiçbir zaman devleti ve siyaseti, milletsiz bir alan olarak görmedik. Bu samimiyetimizi hiçbir zaman kaybetmedik. Cumhuru yok sayan bir cumhuriyetçilik anlayışına itiraz ettik. Halksız bir halkçılık olmaz, olamaz dedik. Önce Allah’ın, sonra milletin üstünde hiçbir güç tanımadık. Devletle millet arasına demirden dağlar kuranlardan olmadık. Devleti milletle bütünleştirdik, kaynaştırdık, bir kıldık. Bizim için hiçbir zaman “diğerleri” olmadı. Bu aziz milletin hiçbir ferdinin birini, diğerine tercih etmedik, ayırmadık. Hep 83 milyon büyük ailemiz dedik.”

Bakan Murat Kurum, “Şimdi daha güçlü bir Türkiye istiyorsak, şehirlerimizi daha güçlü kılmamız gerekiyor. Konya bugün hamdolsun, Güçlü Türkiye’nin en Güçlü Şehirlerinin başında gelmektedir. 81 şehrimizde olduğu gibi, tüm ekibimizle birlikte çalışmalarımızı kararlılıkla sürdürüyoruz. Ecdadın emaneti, tarih ve kültür başkenti Konya’mızı ihya etmek için de tüm çabamızı, tüm gayretimizi ortaya koyuyoruz. Bu aziz şehre, bu şehrin vefalı, güzel insanlarına hizmet etmek için gece gündüz çalışıyoruz. Bir taraftan 12 millet bahçesi yapıyor, Konya’ya yeni yeşil alanlar sunuyor; bir taraftan dar gelirli kardeşlerimize 6.435 sosyal konut inşa ediyoruz.  Bir yandan Konya’ya; Mevlana Türbesi’nin de içinde yer aldığı yeni ve büyük bir meydan kazandırırken bir yandan da Sultan Selim-Aziziye-Kapu Cami tarihi aksını canlandırıyoruz. Alâeddin Bulvarı Yenileme Projemizi hayata geçiriyoruz. Yine Konya’mızın bir köşesinde 1 milyon 800 bin m2’lik devasa bir alanda Yeni Motorlu Küçük Sanayi Sitemizi yapıyor;  Konya’ya tam 2.690 sanayi, 134 ticari dükkân kazandırıyoruz. Başka bir köşesinde Karatay hükümet konağımızı yapıyor, Obruk Han’ı geleceğe taşıyoruz. Tabi biz biliyoruz ki; şehirlerin geleceği şehreminlerin kalemiyle yazılır. Bizim de; Konya’nın, Karatay’ın geleceğinde imza niteliği taşıyacak cümlelerimiz var. İlk paragrafımızı yazmaya başladık. Dileğimiz hafızalarda ve gönüllerde iz bırakmak” dedi.

Birlik ve beraberliğin gösterildiği kardeşlik hukukun tazelediği kongrelerinmiz teşkilatlar için bayram zamanları olduğunu söyleyen AK Parti Genel Başkan Yardımcısı İnsan Hakları Başkanı Leyla Şahin Usta, “Birlik ve beraberliğimizi gösterdiğimiz, kardeşlik hukukumuzu tazelediğimiz kongrelerimiz teşkilatlarımızın bayram zamanlarıdır. Birlik ve beraberliğimizi gösterdiğimiz, kardeşlik hukukumuzu tazelediğimiz kongrelerimiz teşkilatlarımızın bayram zamanlarıdır. AK Partimiz; Türkiye’nin, bölgemizin ve gönül coğrafyamızın sigortası ve teminatıdır. Bunun için partimize sahip çıkmak; geleceğimize sahip çıkmak, geçmişimize de hürmet göstermek demektir. İşte Doğu Akdeniz’de; Libya’da attığımız hamleler meyvelerini veriyor ve daha da verecek. BM geçenlerde Türkiye ile Libya arasında imzalanan Deniz Sınırı Anlaşması’nı tescilledi. KKTC; Kapalı Maraş Bölgesi’ni soydaşlarımızın hizmetine sunmak için tam 46 yıl aradan sonra açtı. Karadeniz’de kendi imkanlarımızla doğalgaz bulduk; devamı da gelecek inşallah. Nerede bir mazlum varsa el uzatıyor; haksızlık karşısında itirazımızı ortaya koyuyor ve bunda da sonuçlar alıyoruz. Recep Tayyip Erdoğan ile beraber yol yürümek, bu davayı sahiplenmektir. Recep Tayyip Erdoğan ile yol yürümek; sağa sola bakmadan, yalpalamadan, işinin en iyisini yaparak; davaya yük olmadan yük almaktır; Allah bizi bu idrak ve istikametten ayırmasın. Bir “Erdemliler Hareketi” olarak doğan partimizin en mümeyyiz vasfı kardeşlik ve vefadır. AK Parti; kadrolarının kardeşliğinden güç alan bir partidir. Teşkilatımızın her bir üyesi bizim kardeşimizdir. Eski-Yeni diye bir kavram yoktur bizde. Bizde herkes “eskimez”dir. Sadece bayrak yarışı vardır. Bu yüzden her şeyden önce birlik ve beraberliğimizi korumak zorundayız. Bu ruh ve bilinçle kongremizi gerçekleştiriyoruz. Onun içindir ki başka partilerin kongrelerinde kavga-gürültü eksik olmazken bizim kongrelerimiz bayram havasında geçer. Ahdimizi Ve hizmet aşkımızı yenileyerek daha da güçlenerek milletimize hizmet için, inandığımız yolda kutlu yürüyüşümüze devam ediyoruz. Unutmayalım ki bu bir bayrak yarışıdır. Aslolan davamızdır.”

Protokol konuşmalarının ardından oy kullanımına geçildi. 

DİĞER SİTELERİMİZ