2019-01-03 09:54:16

AK PARTİ KONYA’DAN VEFA PROGRAMI

AK Parti Konya İl Başkanlığı vefa yemeği programı düzenledi. Düzenlenen programa teşkilat mensupları yoğun ilgi gösterdi

AK Parti Konya İl Başkanlığı tarafından Selçuklu Kongre Merkezi’nde vefa yemeği programı düzenlendi. Programa il teşkilatında geçmişten günümüze kadar görev alan parti mensupları katıldı. İl Başkanı Angı “Genel Başkanımızın 14 Ağustos 2001’de başlattığı bu kutlu yürüyüşte ilk günden bugüne bu davaya omuz veren ve bu kutlu yolculuğun yolcuları olan siz değerli kardeşlerime teşriflerinizden dolayı teşekkür ediyorum” dedi.

AK PARTİ AŞKTIR

AK Parti aşktır, AK Parti sevdadır, AK Parti vefadır diyen AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Konya Milletvekili Leyla Şahin Usta; “AK Partimizin kurulduğu günden bu güne kadar, bu teşkilatın içinde olan gönül dostlarından, gönüllere dokunduğumuz her kadememize kadar gösterilen vefanın karşılığı hiç şüphesiz ki 2002 yılından beri girdiğimiz her seçimde çıkan zaferlerdir. AK Partimizin başarı öyküsünde bu vefa ve dava sevdası vardır. Partimizin 17 yıldır iktidar olmasında, bugün bu masaların etrafında ve tüm ülkemizde bu sevdaya gönül vermiş her bir dava arkadaşımızın teker teker payı vardır. AK Parti bayrağımızın 17 yıldır dalgalanmasının ardında kurulduğumuz günden beri bu dava için ter akıtan büyüklerimizin, arkadaşlarımızın, kardeşlerimizin, evlatlarımızın emeği yatmaktadır. Hamdolsun, Konya’mızda AK Partimizin kurulduğu günden bugüne, en büyük destekçilerinden biri olmuş ve Reis’ine vefasını her zaman; gerek seçimlerde gerekse sahada göstermiştir. Biliyoruz ki biz büyük bir aileyiz. Ve ben de bu büyük ailenin bir ferdi olmaktan gurur duyuyorum. Rabbim bu güzel günlerin hürmetine muhabbetimizi daha da arttırsın inşallah” dedi.

LİDERİMİZ RECEP TAYYİP ERDOĞAN AHDE VEFADIR.

Bizler kurulduğumuz daha ilk gün bir söz verdik ifadelerini kullanan Usta; “Yardan geçeriz, serden geçeriz ama bu sevdadan, bu davadan asla vazgeçmeyiz. Biz Cumhurbaşkanımız, Genel Başkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın öğrettiklerini uygulayarak, AK Davamızı çizgimizi bozmadan gelecek nesillerimize, kardeşlerimize aktaracağımıza söz verdik. Hepinizin bildiği gibi bizim partimizin öne çıkan, en mühim unsurlarından biri vefadır. Bizler en temel siyasi etik kavramlardan biri olan vefayı, partimizin en genç kademesi olan gençlik teşkilatlarımızda öğrenir ve öğretiriz. Biliyor ve inanıyoruz ki gençliğimiz bu vefa erdemine ulaştığı an, davasına sadık, vatanına ve milletine âşık, Rıza-i İlahi’yi gözeten bir nesil ortaya çıkacaktır. İşte bu tecrübe ve gençliğin dinamizminin birleştiği güç ile Türkiye, bugünden çok çok daha gelişmiş bir yere gelecektir. Önümüzde çok önemli bir dönüm noktası var. Bu hedeflerimize giden yolda bütün teşkilatlarımıza çok önemli rol düşüyor. Ana kademe, kadın ve gençlik kolları olarak çok iyi bir şekilde yerel seçimlere hazırlanacağız. Konya’mızın AK Parti’ye olan sevdasını, vefasını bir kez daha göstermek için, Liderimizin dediği gibi durmadan, yorulmadan ev ev, kapı kapı dolaşarak yerel seçimlerde de yine en yüksek oylarla, inşallah belediye seçimlerini kazanacağız. Ben inanıyorum ki onun için her birimiz üzerine ne düşünüyorsa yapacaktır. Çok iyi biliyoruz ki asıl olan davadır ve büyük davalar büyük adamların omuzlarında yürür. AK Partimizin davası ise tevazudur, her zaman daha çok çalışmaktır. Bizim davamızda asla ve asla pes etmek yoktur. Üstelik bugünümüz, dünümüzden çok daha heyecanlı. Liderimiz Recep Tayyip Erdoğan ahde vefadır. Ve Partimizin milletine daha çok hizmet edebilmesi için gecesini gündüzüne katan, kurulduğu günden bugüne kadar hizmet veren teşkilat ve teşkilat mensuplarımız da bu vefada birleşmiş gönül dostlarımızdır.”

AYRIŞTIRICI DEĞİL BİRLEŞTİRİCİ BİR ANLAYIŞLA SİYASET YAPIYORUZ

Öncelikli olarak geçtiğimiz dönemlerin en iyi şekilde değerlendirilmesi gerektiğini vurgulayan Leyla Şahin Usta, “Hasar tespitimizi yaptıktan sonra eksikliklerimizi tamamlayarak bu seçim dönemimizde koşar adımlarla yolumuza devam etmeliyiz. Milletimizle bağımızı güçlü tutarak, her doğan günle beraber kendimizi de tazeleyerek İnşallah bundan sonra da ülkemizde yeniliğin, reformun ve geleceğin partisi olmayı sürdüreceğiz. AK Parti ailesi kuruluşundan bu yana her zaman oy oranını arttırarak yoluna devam etti. Hamdolsun her zaman çıtayı daha yükseğe taşıyarak yolumuza devam ediyoruz. Bu zaferlere ancak birlikte çalışarak ulaştığımızı asla unutmuyoruz. Biz birlikte olunca güçlü bir aileyiz. Bireysel isimlerimizle değil, Partimiz, milletimiz adına buradayız. Koltuk sevdasına düşmeden tüm samimiyetiyle bu ailenin bir ferdi olmayı sürdüreceğiz. Konya’mızda her zaman bir öncekinden daha yüksek oy alarak alnımızın akıyla çıktığımız seçim zaferlerimize bir yenisini 1 Nisan sabahı ekleyeceğiz inşallah. Gerek Büyükşehir gerekse de tüm ilçelerimizde görülmemiş bir yüksek oy oranına ulaşarak güçlü ailemizle birlikte bu yolculuğu sürdüreceğiz. Hamdolsun, biz Recep Tayyip Erdoğan gibi son yüzyıla damgasını vurmuş, dünya lideri ile yol yürüyoruz.  Bizim siyasi anlayışımızda insanları ötekileştirmek, bölgesel-ırksal milliyetçilik, inançsal milliyetçilik asla ve asla yoktur. Ayrıştırıcı değil birleştirici bir anlayışla siyaset yapıyoruz. Biz, yaratılmışların en şereflisi olan insan üzerinde siyaset yaparken herkesi kucaklıyoruz. Hiç kimseyi ötekileştirmedik, ötekileştirmeyeceğiz. Hiç kimseyi siyasi görüşü, ırkı, kılık kıyafet ve inancından dolayı yadırgamadan, Tüm vatandaşlarımıza eğileceğiz” dedi.

BU DAVA BU YÜRÜYÜŞ BU MİLLETİN ASİL YÜRÜYÜŞÜDÜR

Bu dava bu yürüyüş bu milletin asil yürüyüşüdür vurgusu yapan AK Parti Konya İl Başkanı Hasan Angı; “ Bulunduğumuz coğrafyanın umudu kurulduğumuz günden bugüne kat ettiğimiz yol ortada ve yeni bir bölüme doğruda durmadan yorulmadan yürüyoruz. Bir taraftan Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sisteminin uygulamaları, diğer bir taraftan da önümüzde 31 Mart’ta gerçekleştireceğimiz yerel seçimler var. Türkiye yeni şahlanışla birlikte inşallah bu seçimlerle beraber yeni bir şahlanışa geçecek. İlk günden bugüne bu şehir bu davaya sahip çıktı, sahip çıkmaya da devam ediyor. İnşallah 31 Mart’ta da en yüksek desteğiyle de sahip çıkmaya devam ederek ve yolumuza tüm yerel hizmetlerle, hükümetimizin ortaya koyduğu politikalarla, milletvekillerimizin meclis çalışmaları ile teşkilat kademeleri olarak da bizler bu yoğun temponun içinde hep birlikte koşacağız. Çünkü biz bu ülkeyi seviyoruz. Önce millet önce memleket sevdalıları olarak bu kutlu yolda yürüyüşümüz Sayın Cumhurbaşkanımızın Genel Başkanımızın yürüttüğü bu gönül çalışmalarında hep birlikte olmalıyız” dedi.

 

DİĞER SİTELERİMİZ