2023-10-28 08:55:17

Başkan Angı’dan 100’üncü yıl mesajı

AK Parti Konya İl Başkanı Hasan Angı, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla bir kutlama mesajı yayımladı.

Cumhuriyetin ilanının 100'üncü yıldönümünü kutlamanın gurur ve sevincini milletçe hep birlikte yaşadıklarını ifade eden Başkan Angı, tüm Konyalıların bayramını tebrik etti.

Türk Milleti’nin 2200 yılı aşkın şanlı tarihi boyunca esarete hiçbir zaman boyun eğmediğini dile getiren Başkan Angı, emperyalist ve işgalcilere karşı kazanılan destansı zafer sonrası milli egemenlik esaslarıyla devletin yeniden yapılandırıldığını ve Cumhuriyetin ilan edildiğini vurguladı. Başkan Hasan Angı, “Türk Milleti, kuruluşundan bu yana Cumhuriyetimize canı pahasına sahip çıkmış, egemenlik ve iradesine saldıranlara karşı büyük mücadeleler vermiştir. Tarihte eşine az rastlanır bir destanla kurulan Türkiye Cumhuriyeti bugün emin adımlarla geleceğe yürümektedir. İmkânsızlıklar içinde filizlenen ve Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ‘Benim en büyük eserim’ dediği Cumhuriyet’i gelecek nesillerin de aynı hassasiyetle koruyacağına inancımız tamdır” dedi.

‘EMİN ADIMLARLA İLERLİYORUZ’

Cumhuriyetin 100’üncü yılının Türkiye Yüzyılı ile taçlandırıldığına vurgu yapan AK Parti Konya İl Başkanı Hasan Angı, “AK Parti iktidarları olarak Cumhuriyetimizin 100’üncü yılına şahitlik etmenin gururunu ve heyecanını yaşıyoruz. Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın liderliğinde 2023 hedeflerimizi gerçekleştiriyor, 2053 ve 2071 vizyonumuza sağlam ve emin adımlarla ilerliyoruz. Cumhuriyetimizin 100’üncü yılında ülkemizi güçlü devlet kadrolarıyla ekonomiden sağlığa, eğitimden tarıma, sanayiden bilim teknoloji ve ulaşıma kadar pek çok alanda muasır medeniyetler seviyesinin üzerine çıkardık. Gelecek nesillerimize sağlam temellere dayalı, her yönden gelişmiş bir ülke bırakmak bizlerin en büyük arzusudur” diye konuştu.

‘BARIŞI VE HUZURU DAİM KILACAĞIZ’

Mesajında Filistin’de yaşanan insanlık dramına da değinen Başkan Hasan Angı, sözlerini şöyle tamamladı: “İsrail yaklaşık 3 haftadır Filistin’de insanlık suçu işlemeye devam ediyor. Maalesef Gazze’nin yüzde 30’undan fazlası yıkılmış durumda. Sivilleri vuran, çocukları katleden, binlerce masumun ölümüne sebep olan eli kanlı İsrail, tüm dünyanın gözü önünde soykırım suçu işlemeye devam ediyor. Bu noktada Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın sözlerini yineliyor, İsrail yönetimine sivillere yönelik saldırılarını derhâl durdurması konusunda çağrıda bulunuyorum. Türkiye, tarihinin kendisine yüklediği sorumlulukla Gazze'ye insani yardım konusunda da tüm dünyaya örnek olmaya devam edecektir. İnşallah bölgemizde ve dünyada tüm mazlumların ve mağdurların umudu olarak barışı ve huzuru daim kılacağız. Bu duygu ve düşüncelerle Cumhuriyetimizin 100’üncü yılını tebrik ediyor, Gazi Mustafa Kemal Atatürk ile silah arkadaşlarını ve aziz şehitlerimizi saygı ve rahmetle anıyor, gazilerimize sağlıklı ömürler diliyorum.” 

DİĞER SİTELERİMİZ