2019-03-13 09:23:20

“GÖNÜL BELEDİYECİLİĞİ İLE GÖNÜLLERE GİRECEĞİZ”

31 Mart Mahalli İdareler Seçimlerine hem Büyükşehir hem de Konya’nın 31 ilçesinde Cumhur İttifakı adaylarıyla girdiklerini ve büyük bir başarıya imza atacaklarını söyleyen AK Parti Konya İl Başkanı Hasan Angı, AK Parti’nin belediyecilikte bir marka olduğunu, yeni dönemde gönül belediyeciliği anlayışıyla gönüllere gireceklerini söyledi.

31 Mart Mahalli İdareler Seçimlerine hem Büyükşehir hem de Konya’nın 31 ilçesinde Cumhur İttifakı adaylarıyla girdiklerini ve büyük bir başarıya imza atacaklarını söyleyen AK Parti Konya İl Başkanı Hasan Angı, AK Parti’nin belediyecilikte bir marka olduğunu, yeni dönemde gönül belediyeciliği anlayışıyla gönüllere gireceklerini söyledi.

AK Parti Konya İl Başkanı Hasan Angı, 31 Mart Mahalli İdareler seçimlerinde Cumhur İttifakı adaylarıyla Konya’da büyük bir başarıya imza atmak istediklerini söyledi. 31 Mart seçimlerinin önemine dikkat çeken AK Parti Konya İl Başkanı Hasan Angı, “31 Mart seçimleri bir seçimden çok daha fazlasını ifade ediyor. Önümüzdeki seçimler her şeyden önce Cumhurbaşkanımızın da ifade ettiği gibi bir beka meselesidir. Tüm dünya ülkemize gözünü dikmiş 31 Mart Seçimlerini izliyor. İslam dünyası ve tüm mazlum coğrafyalar AK Parti’nin bir kez daha seçimlerden galip çıkması için dua ederken Türkiye’nin tökezlemesini isteyen karanlık güçler de diğer yandan çalışmalarını sürdürüyorlar. O sebeple 31 Mart seçimlerini sadece bir yerel seçim olarak göremeyiz. Biz bu seçimde aynı zamanda tüm dünyaya da ülkemizin gücümüzü göstermiş olacağız” dedi.

“HER GÖNÜLE GİRMEYİ İSTİYORUZ”

Yeni dönemde gönüllere dokunmak üzere çalışmalarını sürdürdüklerini belirten Başkan Angı, “31 Mart Seçimlerine Gönül belediyeciliği anlayışını benimsedik. AK Parti iktidarları döneminde ülkemize pek çok yatırım yapıldı. Şehirlerimiz adeta bir değişim ve dönüşüm yaşadı. Günümüz belediyecilik anlayışında artık önemli olan yol, baraj, köprü, asfalt ve kanalizasyon yapmak değil. Önemli olan mahallemizde, sokağımızda aç olana, açıkta olana, hastası ve huzursuzluğu olana, evde bakıma ihtiyacı olana dokunmaktır. Asıl olan gönüllere girmektir. Sayın Cumhurbaşkanımızın 1994 yılında İstanbul'da başlattığı gönül belediyeciliğini Cumhur İttifakı vesilesiyle yaygınlaştırarak, her gönüle girmeyi istiyoruz” şeklinde konuştu.

“CUMHUR İTTİFAKI BÜYÜK BİR BAŞARIYA İMZA ATACAK”

24 Haziran seçimlerinin ardından 31 Mart seçimlerine de Cumhur İttifakı ile girdiklerini anımsatan Angı, “31 Mart Seçimlerine Cumhur İttifakı adaylarımızla giriyoruz. Bu kapsamda 26 ilçede AK Parti, 5 ilçede MHP adaylarımızla sahada olacağız. Hedefimiz hem Büyükşehir hem de Konya’nın 31 ilçesinde de büyük başarıya imza atmak. Konya’ya hizmet etmek bir onurdur. Teşkilatlar olarak tüm kademelerimizle hep birlikte koşuyoruz. İnşallah 31 Mart akşamı hepimizin yüzü gülecek. Pek çok projenin devamlılığını sağlayacağız. Tevazu, samimiyet ve gayretle gönüllere girip kutlu yürüyüşümüzü devam ettireceğiz” ifadelerini kullandı.

“KONYA HER ZAMAN BELEDİYECİLİKTE BİR MARKA OLMUŞTUR”

AK Parti’nin yerel yönetimlerde bir marka olduğunu ifade eden Hasan Angı, “Cumhurbaşkanımızın İstanbul Belediye Başkanlığından gelen bir gelenekle hareket ediyoruz. AK Parti’yle birlikte yeni bir belediyecilik dönemi başladı. Konya da bu anlamda her zaman belediyecilikte bir marka olmuştu, bundan sonra da gönül belediyeciliği anlayışıyla marka olmaya devam edecek. 2014 yılında çıkarılan Büyükşehir Yasasıyla şehrimizin tüm ilçe, belde ve mahalleleri Büyükşehir Belediyesi’nin sorumluluk alanına dâhil edildi. Birçok belde mahalleye dönüşmüştü ve nasıl başarılı olunacağı konusunda bir takım tereddütler vardı. Ama geride bıraktığımız dönemde gördük ki ilçelerimizin onlarca yıldır çözülemeyen pek çok problemi Büyükşehir Belediyemizin çalışmalarıyla çözüldü. AK Parti bu dönemde şehrin her yerine dokundu. Bundan sonra da 31 Mart seçimlerini büyük bir başarı ile kazanmayı şehir merkezimiz ve ilçelerimize en iyi şekilde hizmet etmeyi istiyoruz” dedi.

“KONYA’DAN TÜRKİYE’YE VE TÜM DÜNYAYA GÜÇLÜ BİR MESAJ VERECEĞİZ”

31 Mart seçimlerinde Konya’nın Türkiye’ye ve dünyaya güçlü bir mesaj vereceğine inandığını dile getiren İl Başkanı Angı, “AK Parti bir hizmet partisidir. 31 Mart Mahalli İdareler Seçimlerinde de hizmetlerimize yenilerini eklemek için bir kez daha milletimizden destek istiyoruz. Hamd olsun Konya AK Parti’nin kuruluşundan beri bizi ve Cumhurbaşkanımızı asla mahcup etmedi. Milletimizin desteği her seçimde artarak devam etti. İnşallah 31 Mart seçimlerinde de Konya’dan Türkiye’ye ve tüm dünyaya güçlü bir mesaj vereceğiz. Önümüzdeki seçimlerin başta Konya’mız olmak üzere ülkemize, İslam alemine ve gönül coğrafyamıza hayırlar getirmesini niyaz ederim” diye konuştu.

 

DİĞER SİTELERİMİZ